Jaguar would

Сьогодні лише декілька брендів мають таку багату і визначну історію, як Jaguar.

 

Марка Jaguar створена у 1922

Ця марка була створена у 1922 р. Вільямом Лайонсом, людиною, чиє оригінальне бачення дозволило розробити мотоцикли з коляскою для компанії Swallow Sidecar Company.

У 1927 р. він почав створювати автомобілі зі спеціальним кузовом, завдяки чому в 1931 р. випустив легендарну модель SS1 – автомобіль, який мав характеристики першого справжнього Jaguar. Оскільки асортимент удосконалювався і розширювався, була необхідна назва, яка б втілювала швидкість, потужність і вишуканість, і у 1935 р. з’явилася назва Jaguar

Під час Другої світової війни, коли компанія зосередилася головним чином на виробництві мотоциклів з колясками для війскових потреб, вона також зацікавилася технологіями проектування і виробництва літаків. Коли компанія Jaguar представила на виставці автомобілів 1948 р. свою нову модель ХК120, з безпрецедентною потужністю двигуна у 160 к.с., було очевидно, що це один з найкращих гоночних автомобілів свого часу.

Модель VII була представлена на виставці автомобілів 1950 р., і Лайонс знову перевершив усіх.

Тепер Jaguar має гарну репутацію, неперевершений великий седан і дуже гарний спортивний автомобіль, проте компанії був потрібен і менший автомобіль. У 1955 р. компанія інвестувала мільйони у проектування і розробку моделі Jaguar 2,4 для заповнення цієї прогалини.

Після ознайомлювальної поїздки до Ле Маншу у 1950 р. виявилося, що Jaguar має всі ознаки конкурентноспроможного автомобіля для перегонів. Лайонс переконався у тому, що компанія має сконцентрувати увагу на виробництві автомобілів гоночного типу. Так з’явилася модель ХК120С, більше відома як С-Type.

Для перегонів у Ле Манші у 1951 р. були створені три моделі С-Type. Автомобілі Jaguar були невідомою величиною, поки С-Type під керуванням Пітера Уолкера і Пітера Вайтхеда не здобув визначну перемогу в першому заїзді.

Водночас інженери компанії Jaguar спільно з компанією Dunlop працювали над новою розробкою: дисковим гальмом.

Воно мало стати секретною зброєю компанії під час повернення у Ле Манш у 1953 р. Завдяки своїм безвідмовним гальмам, моделі С-Type могли гальмувати у кінці дороги Мульзанн три з половиною милі завдовжки на швидкості 150 миль на годину абсолютно безпечно, і починали гальмувати набагато пізніше за своїх суперників. Завдяки цьому автомобілі Jaguar посіли перше, друге і четверте місця, отримавши повну перемогу.

Якщо потрібні були ще якісь докази того, що Jaguar став світовою силою, а двигун ХК – світовим лідером, визначний тріумф на одних з найскладніших перегонів у 1953 р. став таким доказом. До кінця десятиліття моделі Jaguar С-Type і D-Type здобули п’ять перемог у Ле Манші.

 

Jaguar якісний стрибок уперед у 60-х роках

 

У 60-х роках Jaguar мав зробити новий якісний стрибок уперед. Модель Е-Type, анонсована у 1961 р., була саме таким стрибком. Як і модель ХК120 у 1948 р., вона стала абсолютною сенсацією, чудово відобразивши дух того часу. Справжня автомобільна ікона і, можливо, найзнаменитіший спортивний автомобіль усіх часів. Протягом наступних 13-ти років було випущено 70 000 екземплярів моделі Е- Type, і близько 60% були експортовані до Сполучених Штатів.

У 1968 р. з’явилася модель XJ6. Це був поза сумнівом найкращий седан компанії Jaguar, що здобув загальне визнання. Найважливіше значення мала форма, ще один шедевр Лайонса. В епоху, коли автомобілі почали втрачати характер, «Ягуар» підтримував свою індивідуальність.

У 1972 р. сер Вільям Лайонс пішов на пенсію у віці 71 року. Інноваційний розвиток продовжувався за керівництвом Лофті Інгланда, і у 1975 р. з’явилася модель XJ-S – спортивний автомобіль з кузовом-купе і відкидним верхом, який міг пишатися витонченістю і безшумністю седана. Нова ера почалася у 1980 р., коли головою правління і виконавчим директором призначили Джона Ігана.

Згодом попит на Jaguar зріс, особливо у Сполучених Штатах, і у 80 рр. компанія продовжувала вдосконалювати свої моделі. Ще двічі моделі Jaguar здобули перемогу в Ле Манші, модель XJR-9LM – у 1988 р., а XJR-12 – у 1990 р. У 1989 р. правління компанії визнало потенційну цінність співпраці з виробником автомобілів світового рівня. Події розвивалися швидко, і до кінця року компанія стала власністю Ford Motor Company Limited.

У дев’яності роки Jaguar розробив програму модернізації та експансії, у межах якої були впроваджені нові моделі спортивних автомобілів і автомобілів з відкидним верхом ХК8 і ХКR і випущений спортивний седан середнього розміру S-Type, завдяки чому компанія увійшла в нове тисячоліття з рекордними рівнями продажів і найширшим за роки існування асортиментом.

У лютому 2001 р. нова точна за формою модель X-TYPE стала сенсацією міжнародної автомобільної виставки у Женеві. У 2002 нова модель XJ, яка відрізнялася алюмінієвим кузовом революційної конструкції, була представлена на автомобільній виставці у Парижі та здобула загальне визнання. У березні 2006 р. спортивні автомобілі нової моделі ХК – найдосконалішої з моделей Jaguar, почали продавати в усіх країнах світу.

Кожна нова модель Jaguar робить свій внесок в історію компанії: вони дотримуються оригінальної концепції Лайонса щодо надання водіям оригінального поєднання стилю, розкоші та довершеності керування.